ΠΑΣ Λαμία: Κέρδισε με 1-0 τα Τρίκαλα

Δημοσιεύτηκε: Δευτέρα, 29 Αυγούστου 2016 10:43 ΠΑΣ Λαμία: Κέρδισε με 1-0 τα Τρίκαλα

Οι κυανόλευκοι πήραν το Σάββατο την άτυπη ρεβάνς, αφού μια εβδομάδα πριν είχαν χάσει ακριβώς με τι ίδιο σκορ από τα Τρίκαλα στο Νεοχώρι.

Η ομάδα της Λαμίας στο πρώτο 45 λεπτό αν και είχε τρεις καλές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ έμεινε στο 0-0.

Στο 2ο ημίχρονο μπήκε πιο δυνατά και στο 69ο λεπτό είχε δοκάρι. Στ0 85ο λεπτό της αναμέτρησης ο Αλέξανδρος Καραγιάννης κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα διαμορφώνοντας το τελικό 1-0.

Το Σάββατο η ομάδα της Λαμίας θα αντιμετωπίσει στη Λιβαδειά τον Λεβαδειακό σ' ένα πολύ δυνατό τεστ.

Οι συνθέσεις και για τις δυο ομάδες:

ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές) : Πίτκας, Αναστασιάδης (52΄Κοτσώνης), Βαλλιός, Παπαργυρίου (52΄Πεταυράκης), Σπυρόπουλος (52΄Μπουλούλης), Μπλάζιτς (52΄Καραγιάννης), Τζόκιτς (52΄Αντωνόπουλος), Όμο (77΄Μανιάς), Ντουρμισάι (72΄Πατσαρούχας), Βασιλόγιαννης (52΄Αυγενικού), Τσούκαλος (55΄Τσούκαλος)

ΤΡΙΚΑΛΑ (Σταύρος Ψιμουλάκης) : Σιδεράκης, Ριζογιάννης (68′ Νικολακάκης), Νιάρος (46΄Παπαπαναγιώτου), Σαρακατσάνος (68΄Λεάντρο), Λαμπάκης (60΄Στογιάνοβιτς), Μουμίν, Σερτζίνιο (79΄Δουκάκης), Μπαϊκαρά (62΄Ράσιτς), Χασομέρης (46΄Στεφάνοβιτς), Μίνγκας (46΄Γκόλιας), Γιαννιτσάνης (46΄Κουσκουνάς)