ΑΟ Λαμίας: Νίκησε στο ντέρμπι και παρέμεινε στην κορυφή!

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή, 26 Μαρτίου 2017 11:25 ΑΟ Λαμίας: Νίκησε στο ντέρμπι και παρέμεινε στην κορυφή!

Τα κορίτσια του ΑΟ Λαμίας με μια εκπληκτική εμφάνιση καθάρισαν και την Κόρινθο με 3-0 σετ.

Η ομάδα της Κορίνθου που είναι 2η στη βαθμολογία είχε κερδίσει με 3-0 στην έδρα της τον ΑΟ Λαμίας και ο χθεσινός αγώνας ήταν μια άτυπη ρεβάνς.

Τα κορίτσια του Νίκου Αγγέλη δεν άφησαν και πολλά περιθώρια αντίδρασης στις φιλοξενούμενες, οι οποίες προσπάθησαν να πάρουν το 3ο σετ, όμως και εκεί οι Λαμιώτισσες με πάθος και ψυχή έκαναν την ανατροπή, καθαρίζοντας το ματς μς 3-0 σετ.

Έτσι ο ΑΟ Λαμίας τερμάτισε πρώτος στον Β1 Όμιλο της Α2 με 2η την ομάδα της Κορίνθου. Οι δύο ομάδες θα ξαναβρεθούν αντιμέτωπες στα play-offs της ανόδου στην Α1.