ΠΑΟΚ - Λαμία 2-0: Ημίχρονο

Δημοσιεύτηκε: Κυριακή, 15 Οκτωβρίου 2017 16:50 ΠΑΟΚ - Λαμία 2-0: Ημίχρονο

Σε ρηχά νερά ο ΠΑΣ Λαμία στα πρώτα 45 λεπτά βρίσκεται πίσω στο σκορ στην Τούμπα με 2-0.

Οι «κυανόλευκοι» όπως και κόντρα στον Πανιώνιο παρουσιάστηκαν εξαιρετικά χαλαροί στο πρώτο μέρος, μόνο που αυτή τη φορά τιμωρήθηκαν από τους αντίπαλους παίκτες με δύο γκολ.

Να δούμε αν στην επανάληψη θα γίνουν οι διορθωτικές αλλαγές ειδικά στο μαρκάρισμα του Πέλκα που έχει δημιουργήσει μαζί με τον Μαουρίσιο τα περισσότερα προβλήματα στη λαμιώτικη άμυνα.

Οι φάσεις και τα γκολ

9': Φάουλ του Βιεϊρίνια και κεφαλιά του Καντουρί έξω.

10’: Ο Μαρίν Λέοβατς στέλνει με το αριστερό την μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου, εκμεταλλευόμενος την όμορφη προσπάθεια των Καντουρί και Μαουρίσιο (1-0). Οι παίκτες του ΠΑΟΚ άλλαξαν την μπάλα πολύ γρήγορα έξω από την περιοχή των φιλοξενούμενων που σε τρεις τουλάχιστον περιπτώσεις στο πρώτο 10λεπτο έδειξαν να μην βγάζουν τα μαρκαρίσματα.

16’: Ωραία ατομική προσπάθεια του Παντελιάδη από αριστερά και το σουτ με το δεξί που δεν θα ανησυχήσει τον Ρέι.

24’: Πέλκας στην περιοχή της Λαμίας και πλασέ πάνω από τον Παπαδόπουλο με τον Πρίγιοβιτς να σκοράρει για το 2-0.

27’: Σε καλή θέση ο Αναστασιάδης αλλά η κεφαλιά άστοχη, μετά από κόρνερ του Πίτι.

32’: Κεφαλιά προς τα πίσω του Ασίγκμπα, δύσκολα απέκρουσε ο Παπαδόπουλος. Στην επόμενη φάση ο Ελ Καντουρί απείλησε εκ νέου την λαμιώτικη εστία που σώθηκε αφού η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ στην επαναφορά ο Σάκχοφ σούταρε άουτ.

37’: Φάουλ του Βιερίνια λίγο άουτ.

45’+: Ζητούν χέρι σε σουτ του Παντελιάδη οι παίκτες της Λαμίας.

Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος

Βοηθοί: Βασιλόπουλος, Κελάζογλου

4ος: Κωνσταντίνος Κοτσάνης

Κίτρινες: Πέλκας (38’)

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Ρέι, Μάτος, Σαμπράνο, Κρέσπο, Λέοβατς, Μαουρίτσιο, Σάκχοφ, Βιεϊρίνια, Ελ Καντουρί, Πέλκας, Πρίγιοβιτς

Αναπληρωματικοί είναι οι: Πασχαλάκης, Δεληγιαννίδης, Μαλεζάς, Κάνιας, Μπίσεσβαρ, Λημνιός, Μακ.

ΠΑΣ Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Παντελιάδης, Αναστασιάδης, Κουκόλης (40’ Ντ’ Ακόλ), Ασίγκμπα, Μπλάζιτς, Όμο, Ακόστα, Πίτι, Βασιλαντωνόπουλος, Βάντερσον.

Ο πάγκος της Λαμίας: Μελίσσας, Λινάρδος, Μπουλούλης, Τσούκαλος, Αναστασόπουλος, Κουτρομάνος.