Κόπα Άφρικα: Βασικός ο Σισέ στην αγχωτική νίκη της Σενεγάλης επί της Ζιμπάμπουε

Δημοσιεύτηκε: Δευτέρα, 10 Ιανουαρίου 2022 17:23 Κόπα Άφρικα: Βασικός ο Σισέ στην αγχωτική νίκη της Σενεγάλης επί της Ζιμπάμπουε

Η Σενεγάλη του Σισέ τα χρειάστηκε στην πρεμιέρα της στο Κόπα Άφρικα, ωστόσο κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-0 κόντρα στην αδύναμη Ζιμπάμπουε, ξεκινώντας με το δεξί την προσπάθεια της για τη διεκδίκηση του φετινού Κυπέλλου Εθνών Αφρικής στο Καμερούν.

Το γκολ για τη Σενεγάλη ήρθε στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων της αναμέτρησης, με τον Μαντσόγκουε να βουτάει για να σώσει την μπάλα, αυτή να βρίσκει στο χέρι του και τον διαιτητή Εσκομπάρ να καταλογίζει πέναλτι με την χρήση και του VAR!

Ο Σάντιο Μανέ ανέλαβε την εκτέλεση και χάρισε τη νίκη στη Σενεγάλη, με την οποία αγωνίστηκε βασικός ο Σίσε του Ολυμπιακού.