Αποκλείστηκαν οι Μιλγουόκι Μπακς χωρίς τον Αντετοκούνμπο (video)

Δημοσιεύτηκε: Τετάρτη, 09 Σεπτεμβρίου 2020 09:44 Αποκλείστηκαν οι Μιλγουόκι Μπακς χωρίς τον Αντετοκούνμπο (video)

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο τραυματία στον πάγκο, οι Μιλγουόκι Μπακς “λύγισαν” με 103-94 από τους Μαϊάμι Χιτ κι αποκλείστηκαν στα ημιτελικά της Ανατολικής Περιφέρειας του NBA, με 4-1 σκορ στη σειρά των play off.

Τα “ελάφια” ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι και βρέθηκαν και με διψήφια διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά στη συνέχεια το Μαϊάμι αντέδρασε και έκανε ντέρμπι το ματς. Με καλή άμυνα οι Μπακς παρέμειναν στο παιχνίδι μέχρι και την τρίτη περίοδο, αλλά με ένα 8-0 στο τέλος, οι Χιτ πανηγύρισαν τη νίκη και την πρόκριση στους τελικούς της Ανατολής.

Μπλέντσο και Μίντλετον ήταν πολύ άστοχοι για την ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο, με 10/37 σουτ συνολικά, ενώ ο Ντι Βιντσέντζο είχε 17 και ο Λόπεζ 15 πόντους. Για τους νικητές, ο Τζίμι Μπάτλερ έκανε double double με 17 πόντους, 10 ριμπάουντ κι 6 ασίστ.